Košík  (0)

Kopaná

Sleva
Novinka

Fotbalové boty pro děti - co by měly mít?

Kopačky na fotbal mohou mít nejrůznější podobu. Jedno by však měly mít společné. Jde zejména o kvalitní podrážku. Ta by měla být dostatečně odpružená. Kopačky pro děti pak vybíráme i podle terénu, na kterém budou děti fotbal hrát. Na měkký povrch se hodí především lisovky nebo kolíky. Na umělou trávu či na sálový fotbal pak děti ocení tzv. turfy. Sálová fotbalová obuv pro děti by pak měla být i lehká a dobře prodyšná. Díky tomu se nebudou dětem při hře potit chodidla. Kopačky pro děti můžeme vybírat ze syntetických i přírodních materiálů. Velké oblíbenosti se těší zejména ty přírodní. A není se vůbec čemu divit. Dětské kopačky z přírodních materiálů mají hned několik výhod. Jsou velmi odolné a díky tomu se neodírají. Dětem tak vydrží déle než jednu hrací sezónu. Samozřejmě pak za předpokladu, že o kopačky dobře pečují. Samozřejmostí by tak měla být kvalitní impregnace, ochranný krém v neutrální barvě a čistící pěna či gel. Dále má pak přírodní kůže tendenci k rozpínání. Po pár hrách se tak bota skvěle přizpůsobí tvaru dětského chodidla. Jako bonus jsou pak kopačky z přírodních materiálů i tzv. udržitelné. Udržitelný způsob života akcentují největší sportovní značky a je tak tedy z čeho vybírat.

Jak vybrat ty nejlepší dětské fotbalové boty?

Nejlepší dětské boty poznáme dle kvalitní podrážky a prodyšného svršku. Švy obuvi musí být dokonale zarovnané. Důležité je i zpracování jednotlivých detailů, jak jsou oka na tkaničky či samotné šněrování. Dětem by se mohly líbit např. boty Nike na fotbal, které splňují zmíněná kritéria. Dětské kopačky Nike jsou odolné a mají dobře odpruženou podrážku. Další dobrou volbou mohou být i kopačky Adidas. Nike i Adidas jsou světové značky, které nic nepodcení a vaše děti budou mít jistotu, že si nazují kvalitní obuv. Boty Adidas na fotbal poznáme i podle typických proužků, značka Nike pak disponuje ikonickou fajfkou.

Typy kopaček pro děti

Dětské kopačky mohou mít mnoho podob. Volíme je zejména podle toho, na jakém povrchu budou naše děti fotbal hrát. Dle podrážky je tak můžeme rozdělit na turfy, lisovky, kolíky, lisokolíky, sálovky či kopačky na umělý trávník. Lisovky jsou velmi univerzální obuv, hodí se zejména na přírodní trávník. To samé pak platí i o kolíkových modelech, které se hodí především na měkký povrch. Lisokolíky jsou kompromisem mezi lisovkami a kolíky. Jsou velmi pohodlné a dobře tlumí dopady chodidel při kontaktu se zemí. Dětské kopačky turfy se pak hodí zejména na suchý a tvrdší povrch. Děti je s oblibou nazouvají na sálový fotbal. Ať už dětem vyberete jakýkoli typ kopaček, měly by být vyrobené jen z těch nejkvalitnějších materiálů a měly by dětem sedět tzv. na míru. Dětské chodidlo je totiž stále ve vývinu a volbou správné velikosti předcházíme zraněním a špatnému držení těla.

Fotbalové sportovní boty pro děti - Často kladené otázky

Jaké boty vybrat na fotbalový tartan?

Tartan je umělý povrch, a proto se na něj hodí dětské kopačky typu turfy. Turfy by pak měly být lehké a měly by disponovat protiskluzovou podrážkou. Dále je důležité, aby byly kopačky na tartan i dobře prodyšné. Díky tomu se našim ratolestem nezapotí chodidla a budou se moci věnovat hře naplno.

Jaké kopačky vybrat na asfaltový terén?

Chtějí-li vaše děti hrát fotbal na pevném a suchém povrchu, budou se jim hodit tzv. turfy nebo sálové kopačky. Jedná se o dobře odpružené boty, které chrání dětská chodidla před nepříjemnými nárazy. Kopačky na pevný terén by pak měly být i lehké, ale zároveň dostatečně odolné, aby nedocházelo k jejich rychlému opotřebení a odírání.

Nahoru
«
»