Košík  (0)

Mammut

Použité filtry:

  • Výrobce:  Mammut
Vymazat vše
Sleva
Novinka

Od lan až k exkluzivní obuvi! Takový je posun značky Mammut

Švýcarská značka Mammut je s horami spjata již od roku 1955, tehdy se sice nevěnovala výrobě obuvi a oblečení, nýbrž výrobě kvalitních lan používaných při expedicích a horolezectví. Jelikož se stala značka zárukou bezpečí a kvality, zkusila v roce 1990 rozšířit své portfolio o funkční oblečení a obuv, které bylo určeno pro delší pobyt v horách a velmi špatných podmínkách.

Boty Mammut – perfektní partner pro horské expedice

V průběhu let se Mammut stal partnerem náročných zákazníků po celém světě, když je doprovázel směrem vzhůru k mnoha vrcholům. Boty Mammut byly neustále zdokonalovány v souladu s rostoucími požadavky svých zákazníků, aby obstály nejen v náročných podmínkách, ale ve stále rostoucí konkurenci na trhu. Díky mnoha funkčním prvkům a kvalitnímu provedení vás obuv Mammut nezradí ani při těch nejnáročnějších výstupech. Spolehnout se můžete na pevné švy a materiál, který navíc udrží vaše nohy v teple a suchu. Navíc boty mamut účinně odvádí pot, takže vás naopak v teplém počasí ochrání před možnými kožními problémy. Pro ty nejnáročnější výstupy doporučujeme vždy volit kotníčkové modely obuvi Mammut, protože ochrání i vaše kotníky nejen před nepřízní počasí, ale i před případným podvrtnutím. Nejvýraznějšími prvky, které ochrání vaše nohy na vašich náročných cestách proti vodě a vlhkosti je jistě membrána GORE-TEX® Performance Comfort Footwear. O vaši stabilitu se pak postará podešev Michelin® Rock Tech II, která zajistí výbornou přilnavost v různých terénech a na rozličných druzích podkladů. Kromě toho jsou boty Mammut velmi pohodlné a nebrání vám v pohybu, jak je tomu u některých trekkingových bot.

Dámské boty Mammut – neomezená škála barev

Ani tak prestižní výrobce obuvi pro náročné nepovažuje požadavky zákaznic na design jejich obuvi za přehnané a nabízí tak opravdu širokou škálu barev a jejich kombinací. Dámské boty Mammut se tak mohou stát stylovým doplňkem vašeho outfitu do hor. Vybrat si tak z velmi pestrých variant, které se doporučují na zimní expedice nebo jednobarevných elegantnějších variant. Řekněme to na rovinu, proč by žena nemohla vypadat krásně i když je unavená z celodenního výstupu. Některé se pak cítí nesvé, když dorazí na horskou chatu a boty ji neladí se zbytkem oblečení. Zpravila se jim nejedná o to, jak stará kolekce jejich bot je, ale o to, jaký utváří celek s outfitem či batohem.

Pánské boty Mammut – jako doplněk k jejich stylu

Nejsou to však jen ženy, kdo chce, aby boty se zbytkem oblečení ladily. I muži mají rozličné požadavky na design obuvi, a to nejen na jejich střih či model, ale i barevné zpracování. Pánské boty Mammut tak rovněž nabízí velmi širokou škálu rozličných barevných variant a kombinací. Kromě toho si návrháři stále více uvědomují, že jejich boty zákazníci často nenosí jen na ty nejnáročnější výstupy, ale třeba i na výlety s rodinou do mírnějšího terénu, proto uvedli na trh i nízké boty Mammut. Ty se hodí nejen na výše zmíněné výlety s rodinou, ale i pro méně náročné turistické stezky.

Boty Mammut – často kladené otázky

Jak čistit boty Mammut?

Boty Mammut vám vydrží dlouhé roky, pokud je budete správně čistit a impregnovat. Co se týče čištění obuvi je potřeba je nejprve vlhkým hadrem zbavit hrubých nečistot, následně je nechte vyschnout. Pro očištění od drobných nečistot a špatně dostupných míst doporučujeme vyndat tkaničky a jiné volné částí na čištění pak použijte buďto doporučený prostředek od výrobce nebo destilovanou vodu.

Kterou obuv je lepší zvolit – nízké nebo vysoké boty Mammut?

Výšku obuvi volte podle druhu terénu, který je nejčastěji vašim cílem, ale také podle ročního období. Do velmi náročného terénu či chladného počasí doporučujeme vysoké boty Mammut, nízké boty jsou pak vhodné na turistické trasy od jara do podzimu.

Jaké technologie jsou použity při výrobě obuvi Mammut?

Při výrobě obuvi Mammut jsou použity nejdokonalejší výrobní technologie a materiály. Standardem je membrána GORE-TEX® a podešev Michelin.

Jsou boty Mammut vhodné pro lezení?

Boty Mammut jsou obecně vhodné i k horolezectví, ale spíše ve smyslu zdolávání skalnatých úseků na vašich cestách. Snaží se totiž spojit bezpečnou chůzi a skvělou přilnavost, ale nejsou zcela vhodné například na zdolávání převisů.

Nahoru
«
»