Košík  (0)

La Sportiva

Použité filtry:

  • Výrobce:  La Sportiva
Vymazat vše
Sleva
Novinka

Značka La Sportiva – obuv s dlouhou tradicí, která snese i maximální zátěž

Opravdovým unikátem mezi značkami se sportovní obuví a oblečením je značka La Sportiva, která vznikla již v roce 1928. Zejména po druhé světové válce se začala její působnost rozšiřovat i mimo italské Dolomity a dnes patří mezi špičkové výrobce obuvi i pro extrémní podmínky.

La Sportiva – pohodlné trekové boty

Na trekové boty se většinou kladou požadavky zejména v oblasti jejich funkčnosti a pevnosti, mnohdy však zákazníkům připadají tyto boty příliš tvrdé nebo je tlačí v oblasti lýtek. Na tento problém s touto značkou však nenarazíte, protože trekové boty La Sportiva jsou velmi pohodlné a nijak vám neomezí v pohybu. Zkušenosti v této oblasti značka nabrala ve svých počátcích, kdy se zaměřovala na výrobu pohodlných, ale bezpečných pracovních bot pro řemeslníky z okolí. Boty La Sportiva jsou vhodné i na velmi technicky náročné výstupy, nemusíte se bát, že by vám boty na vlhkém povrchu podklouzly a můžete tak ze sebe vydat opravdu maximum.

Trekingové boty La Sportiva – nejlepší řešení pro hory

Milujete ten pocit, když zdoláte další vrchol? Pak jistě víte, že to jde nejlépe s vhodnou obuví, na kterou se můžete spolehnout a zároveň vás z ní nebolí druhý den nohy. Přesně takové jsou trekingové boty La Sportiva. Věřte, že s nimi nenarazíte na překážku při jejichž zdolávání by vás nepodpořily. Úplně nejlepším řešením do náročného horského terénu jsou kotníkové trekingové boty La Sportiva. Na rozdíl od řady výrobců přináší tato značka odlehčené trekové boty, což jistě potěší spočítejte si jakou sílu navíc musíte vydat při náročném výstupu, pokud budou vaše boty vážit třeba jen o 300 g více. Při dlouhých a náročných výstupech je velmi důležité, aby byly vaše nohy v suchu a teple. Ačkoli je v údolí příjemná teplota na vrcholku to může být zcela jinak a je nutné s tím počítat. I při maximální funkčnosti a přizpůsobení obuvi pro dlouhodobý pobyt v nízkých teplotách či mrazu se značce La Sportiva daří vyrábět boty s velmi povedeným designem. Nikdy byste neuhodli, co vše se v nich ukrývá. To je také jedním z důvodů, proč je velmi populární dámská obuv La Sportiva. Kromě trekové obuvi najdete v nabídce značky La Sportiva i horolezecké boty do extrémních podmínek.

La Sportiva – horolezecká a horská obuv

Ne vždy zdoláte vše po cestě a pokud máte rádi opravdu velmi náročné aktivity pravděpodobně se pustíte i do horolezectví a s tím značka počítá. Přináší tak pro opravdu náročné zákazníky profesionální horolezecké boty La Sportiva. Ty jsou k tomuto účelu uzpůsobeny nejen svým materiálem, ale i tvarem podrážky, navíc vás podpoří i při neočekávaném nástupu nepříznivého počasí.

La Sportiva – často kladené otázky

Jaké boty La Sportiva si koupit na trekking?

Jestliže si vybíráte trekkingovou obuv je vhodné se předem zamyslet do jak náročného terénu ji vybíráte. Volit můžete z kotníčkových modelů, které jsou vhodné na nezpevněné a kamenité cesty, protože zamezují podvrtnutí kotníku.

Jaká obuv La Sportiva do hor?

Při výběru obuvi La Sportiva do hor je opět nutné si nejprve promyslet, jak náročné budou vaše cesty. Na jednu stranu je lepší, abyste byli připraveni na vše, ale vyplatí se vám taková investice? Základem je, aby byla bota nepromokavá, ale odváděla pot a zároveň měla protiskluzovou podrážku.

Jaké lezecké boty pro začátečníky?

Obecně by si začátečníci měli při výběru bot pamatovat pravidlo, že čím větší převis chtějí zdolávat, tím více asymetrický tvar a předepnutí potřebují. A to z toho důvodu, aby měli lepší přenos síly prstů nohou na stupy. Na druhou stranu pak platí, že čím větší jsou nároky na tření, tím měkčí by měla horolezecká obuv být.

Nahoru
«
»