Košík  (0)

Běžecké boty

Běžecká obuv pro různé druhy terénu

Sleva
Novinka

Běžecká obuv – jakou vybrat?

Začínáte dobrodružství s běháním a nevíte, která obuv bude nejpohodlnější a ochrání vás před možným zraněním? Rozhodněte se pro profesionální běžecké boty – provádění této disciplíny v obyčejných teniskách může hrozit úrazy nebo bolestí kloubů a páteře. Výběr obuvi závisí na typu chodidla běžce. Pokud se chodidlo během pohybu protáčí směrem dovnitř, potřebujete běžecké boty pro pronátory, to znamená s výztuží ve vnitřní části podešve, aby byla zajištěna stabilita a odpružení. Pokud se vaše chodidlo při běhu protáčí směrem ven, jste supinátor. Proto potřebujete obuv se stabilním svrškem a podešví, která dokonale tlumí otřesy. Běžecká obuv dámská i pánská dostupná na eobuv.cz není jen zárukou komfortu a bezpečnosti, ale také jde o široký výběr vzorů a barev, díky kterým bude váš trénink ještě příjemnější.

Přizpůsobte běžeckou obuv k povrchu

Typ chodidla není jediným faktorem, který musíte zvážit při výběru běžecké obuvi. Dalším kritériem je místo, kde budete trénovat. Asfaltové běžecké boty jsou určeny pro tvrdé městské povrchy – např. asfalt nebo dlažební kostky. Běh v nevhodných botách na tomto typu povrchu je velkou zátěží pro klouby. V tomto případě je klíčové tlumení nárazů. Zajišťují ji měkké, ale pevné podešve z pěny. Pokud dáváte přednost běhu v parcích nebo lesích, měli byste své sportovní oblečení doplnit terénní běžeckou obuví – také označovanými jako krosová či trailová běžecká obuv. Měkké, přirozené povrchy jsou obtížné, protože jsou docela zablácené. Boty určené pro tento typ povrchu by měly poskytovat dobrou přilnavost. Poznáte je podle charakteristického, agresivního vzorku podrážky. Na eobuv najdete běžeckou obuv různých značek Nike, adidas, Asics a mnoho dalších.

běžecká obuv

Často kladené otázky

Pánské běžecké obuvi - jak zvolit jejich velikost?

Správný výběr velikosti obuvi, zejména těch, které jsou určeny pro běh, je prioritou. Správná velikost vám umožní nejen zvýšit účinnost každého provedeného kroku, ale také významně přispěje k zabránění úrazu. Jak tedy správně zvolit velikost pánské běžecké obuvi? Spolehlivým způsobem bude použití systému, který jsme vytvořili v eobuv - esize.me. Skener změří délku, šířku a nárt chodidla a filtruje sortiment v obchodě podle získaných výsledků měření. Kde najdete skener esize.me? Ve stacionárních obchodech eobuv.cz a v mobilní aplikaci našeho obchodu.

Pánské běžecké boty - které značky jsou nejoblíbenější?

Pokud jde o speciální sportovní obuv, stojí za to vsadit na značky, které již prokázaly dobrou pověst a kvalitu. Mezi špičkový výrobců běžecké obuvi lze jednoznačně zařadit značky Asics a New Balance i sportovní giganty jako Nike, adidas a Reebok. Jak si mezi nimi vybrat? Každá z těchto značek má své jedinečné vyvinuté systémy pro podporu nohou při běhání. Nejlepším způsobem je změřit vybrané modely a vybrat ty, ve kterých se nohy cítí nejpohodlněji. Je vysoká pravděpodobnost, že právě tento model obuvi vám umožní dosáhnout nejlepších výsledků během běžeckého tréninku.

Běžecká obuv - doprava a vrácení zdarma

Víme, že měření sportovní obuvi a výběr modelu, který nejlépe vyhovuje nohám, je předpokladem pro uspokojivé nakupování. Proto vám nabízíme jak dopravu zdarma (která zahrnuje několik pohodlných způsobů doručení), tak vrácení zdarma. Díky tomu si můžete vybrat mezi dámskou a pánskou běžeckou obuv a vybrat si ty, které vám - po odmítnutí konkurenčních modelů - budou nejpohodlnější. Takže... Na místa... připravit, teď!

Nahoru
«
»