Košík  (0)

Penály

Sleva
Novinka

Penál – nezbytná výbava každého školáka

Vedle školní aktovky je právě školní penál jednou z prvních věcí, které rodiče dětem pořizují před nástupem školní docházky. Penál je tedy nezbytností pro každého školáka. V průběhu celé školní docházky dítě většinou vystřídá několik školních penálů s ohledem na to jek se mění jeho zájmy a potřeby. Školní penály slouží jako nejlepší úložiště pro psací potřeby. Lze vybírat mezi různými typy školních penálů. Penály mohou být například, jednopatrové, dvoupatrové, ve formě pouzdra na zip, atd. Mezi základní kritéria, která je třeba zohlednit při výběru školního penálu patří zejména funkčnost a vzhled penálu, zájmy, věk či pohlaví dítěte. Ideálním řešení m je však nechat dítě, ať si vybere samo, co se mu nejvíce líbí a co mu nejvíce vyhovuje.

Penály - Barevné a výrazné vzory zpestří proces učení

Při výběru penálu do školy je třeba vybírat také podle jeho vzhledu. Obvykle lze volit mezi motivy chlapeckými, dívčími či neutrálními. Současný trh nabízí obrovskou škálu barev a motivů. Při výběru školního penálu se zaměřme na koníčky nebo oblíbené motivy dítěte, pro které je pouzdro určeno. Správně zvolený vzor a motiv penálu může u dětí pozitivně ovlivnit jejich motivaci při výuce, jelikož je to jedna z nejvíce používaných školních pomůcek.

Školní penál - nástroj k uložení a zorganizování potřebných psacích pomůcek

Školní penál slouží k uložení a zorganizování školních psacích potřeb. Při výběru klasického školního penálu je důležité, aby v něm bylo dostatečné množství přihrádek pro všechny psací potřeby. Je potřeba mít dostatečné množství přihrádek nejen pro pastelky, tužky a para, ale také například pro, gumu, nůžky, strouhátko, kružítko a řadu dalších potřebných věcí. Pro menší děti je lepší volit větší penál, jelikož mnohem více při výuce používají různé barevné pastelky a fixy než starší děti. Ty už si většinou vystačí s menším penálem, kde jim stačí mít tužku, pero a pár dalších drobností.

Kazetový penál nebo pouzdro na zip – vhodné typy pro vaše dítě

Většinou můžeme vybírat mezi klasickým kazetovým penálem a pouzdrem na zip. V klasickém kazetovém penále najdeme přihrádky nejen na jednotlivé psací potřeby ale třeba i kapsičku na rozvrh. Tento typ je ideálním řešením pro nejmenší školáky, kteří se teprve učí udržovat si ve věcech systém a pořádek. Klasický penál pravděpodobně mnohem více ocení dívky, jelikož většinou mají bližší vztah ke kreslení, pastelkám, různým barevným gelovým propiskám atd. Proto může mít penál pro dívky mnohem více různých přihrádek a kapsiček, kam si mohou holky všechny své nezbytnosti pěkně uložit. Dívčí penály bývají také většinou mnohem barevnější, třpytivější a celkově výraznější. Oproti tomu penál pro chlapce bývá spíše menší a skromnější, jelikož většina chlapců si vystačí pouze se základními psacími potřebami. Chlapci také většinou mnohem více ocení spíše pouzdra na zip. Takovéto pouzdro obsahuje, jednu popřípadě dvě kapsy, kam lze uložit psací potřeby a to bez přihrádek na jednotlivé psací potřeby.

Penály – nejčastěji kladené dotazy

Jaký je vhodný penál pro první stupeň základní školy?

Nejvhodnějším typem je klasický penál s přihrádkami na jednotlivé školní pomůcky. Je rovněž dobré volit dětmi oblíbené motivy pro zvýšení motivace k plnění školních povinností. Volbu motivu je třeba přizpůsobit individuálním zájmům konkrétního dítěte.

Jak efektivně a zároveň šetrně očistit školní penál?

Drobné nečistoty a stopy po psacích potřebách lze celkem dobře vyčistit klasickými vlhčenými ubrousky pro děti. V případě většího znečištění lze penál vyprat také v pračce při menších otáčkách a nižším pracím stupni, aby nedošlo k poškození.

Nahoru
«
»