Košík  (0)

Lyžařské rukavice

Sleva

Elegantní lyžařské rukavice - oslňte stylem na svahu

Na horách na lyžovačce se neobejdete bez lyžařských rukavic. Dámské i pánské lyžařské rukavice mohou být i perfektním módním doplňkem vašeho sportovního outfitu. Nejen že plní ochranou funkci a zahřívají, můžete jimi i stylově doplnit sportovní oblečení na ven. Lyžařské rukavice se od těch klasických liší. Rukavice do města jsou většinout prstové, kožené nebo pletené a nemusí být nijak zvlášť zateplené nebo zestužené. Lyžařské rukavice musí obstát v náročnějších podmínkách na svahu, takže technologie jejich výroby je složitější. Můžete vybírat z z prstové varianty, ale oblíbenější jsou tzv. palčáky, čili rukavice s jedním prstem. Výhodou palčáků je jejich snadné nasazení, kterým šetříte v chladném počasí na horách čas. Lyžařské rukavice mívají pásek kolem zápěstí na suchý zip, kterým je můžete dobře stáhnout. Vnější stranu prstů mají vyztuženou, aby chránily lyžaře před odřením rukou při pádu. Jsou zateplené, ale měly by sedět tak, abyste mohli pohodlně hýbat prsty. Příliš velké rukavice by vám také vadily a mohly by i překážet při lyžování. Lyžař má na rukavici často upevněnou lyžařskou hůlku a v případě velké rukavice hrozí ztráta její i hole.

Pánské lyžařské rukavice - móda v mnoha odstínech

Pokud budete vybírat rukavice na zimu, podívejte se třeba na lyžařské rukavice 4F. Pánské lyžařské rukavice 4F, ale i pánské lyžařské rukavice Salomon budou perfektní volbou na svah. Využívají technologií při výrobě, které ochrání vaši kůži před odřeninami při pádu, navíc skvěle sednou a vaše ruka v nich je flexibilní. Zahřejí, ale nebudete se v nich přehnaně potit. Když vybíráte lyžařské rukavice, mějte na mysli, jaký bude váš celkový sportovní outfit. Snažte se sladit styl i barvy, dobře funguje sladit čepici, šálu, rukavice, případně brýle, lyže i helmu. Výbavu kupujte od prověřených sportovních značek. Při nákupu z druhé ruky dejte pozor na padělky.

Lyžařské rukavice - nejlepší značky na Eobuv.cz

Lyžařské rukavice palčáky seženete v eshopech s oblečením nebo sportovním vybavením. Vyzkoušejte třeba internetový obchod Eobuv.cz, který nabízí široký výběr značek lyžařských rukavic. Lyžařské rukavice s jedním prstem, ale i ty prstové využijete při lyžování, stačí si vybrat, které vám lépe sednou. Volte ze sportovních značek jako je Rossignol, Halti, Viking, Reusch nebo Volcom. Funkční lyžařské rukavice vyrábějí také značky jako Columbia, Burton, Qick Silver nebo Salomon. Většina značek vyrábí i další sportovní a zimní vybavení, proto můžete často nákup na hory vyřešit v jednom eshopu.

Lyžařské rukavice - často kladené dotazy

Jak očistit lyžařské rukavice?

Je běžné, že lyžařské rukavice se zašpiní. Zvlášť pokud je mokrý sníh a lyžař spadne do bláta. Často stačí rukavice omýt jen mýdlovou vodou a nechat uschnout. Pokud se nám zdá, že rukavice potřebují po sezóně vyprat, použijeme na pračce šetrný program a nemusíme přidávat agresivní prací prostředky, abychom nepoškodily speciální technologie sportovního materiálu.

Lyžařské rukavice s jedním nebo pěti prsty?

Rozhodněte se, které rukavice vám na svahu lépe vyhovují. Díky prstovým rukavicím máte větší možnost pohybu ruky a jemné motoriky. Palčáky neboli rukavice s jedním prstem jsou jednodušší na nasazení na ruku a často je volí rodiče pro své děti. V palčácích můžete mít také pocit většího tepla, protože prsty se zahřívají při sobě. V každém případě by měly jak palčáky, tak prstové rukavice na ruce dobře sedět. Neměly by padat, ani příliš stahovat. Správná velikost rukavice je zásadní i pro bezpečnost. Rukavice, která nedrží na ruce, může odletět i s hůlkou a dostat lyžaře do problémů.

Nahoru
«
»